من یک تولید کننده محتوا هستم..

دنیای دیجیتال است و تقاضای بالا برای استفاده از یک تولید کننده محتوا در کشب و کارها. مسلما در این فضا هر صاحب کسب و کاری برای وب سایت خود نیازمند مطالب مرتبط برای فرو شبیشتر محصولات خود است. اما وظیفه تولید محتوای مورد نیاز برای این موضوع به عهده کیست و شما چه فاکتورهایی را برای بکارگیری یک فرد مناسب برای این منظور باید در نظر داشته باشید. مسلما این فعالیت در بازار پر از افراد مختلفی که هر یک با مهارت‌های مختلف مشغول فعالیت هستند می‌تواند راهگشای شما باشد.

تولید کننده محتوا کیست؟

نویسنده آنلاین یا تولید کننده محتوا به خصوص در حوزه نگارش متن کسی است که نوشتاری مرتبط و جذاب برای وب سایت شما در اختیارتان قرار می‌دهد. هر وب سایت مخاطب هدف خاص خود را دارد و برای گفتگو با وی در سطح وب شما نیاز به یک محتوای با کیفیت دارید. محتوایی که معمولا شامل کلمات کلیدی با هدف بهینه‌سازی مطلب برای موتورهای جستجو می‌باشد. منظور از کلمات کلیدی را هم حتما می‌دانید. کلماتی که کاربران برای جستجوی خدمات یا محصولات خاص در اینترنت و مرورگرها وارد می‌کنند و قرارگیری آنها در یک متن شانس پیدا شدن محتوا و در نتیجه وب سایت در مرتبه بالای موتورهای جستجو را به حداکثر می‌رساند. فعالیتی که طبق اصول بازاریابی محتوا پایه اصلی آن یک محتوای با کیفیت است.

تولید کننده محتوا چه مطالبی را در اختیارتان قرار می‌دهد؟

طبق یک تعریف ساده محتوا یعنی اطلاعات و این اطلاعات در سطح اینترنت می‌تواند به اشکال مختلفی مثل پست وبلاگ، صفحات وب،  پست شبکه‌های اجتماعی، محتوای ویدئویی و صوتی، رپرتاژ آگهی یا بازرایابی ایمیلی باشد.

یک تولید کننده محتوای خوب مهارت نوشتن برای همه یا اکثر این موارد را دارد و همزمان دارای درک عمیقی از هدف نگارش و تولید آن است. اگر بدنبال تعریف یک محتوای خوب هستید باید اشاره کنم که بعد از نگارش آن مخاطب خاص و مورد نظر صاحب کسب و کار باید با آن درگیر شود. محتوایی خلاقانه که سبک نوشتاری خاص و منحصر به فرد خود برای ارتباط با مشتری را داشته باشد.

 

 

یک تولید کننده محتوا چه مهارت‌هایی نیاز دارد؟

یک تولید کننده محتوا مثل یک آچار فرانسه باید همه کاره باشد. ممکن است مجموعه مهارت‌های لازم برای هر کس که دنبال ورود به این رشته است دلهره آور باشد؛ اما نکته اصلی برای ماهر شدن در این حرفه تمرین فراوان است. اگر بدنبال یک تولید کننده محتوای خوب می‌گردید به این جملات که حاوی مهارت‌های لازم برای این حرفه است توجه کنید.

  • توانایی تحقیق سریع و موثر
  • تسلط قوی بر املا، دستور زبان و سبک نوشتاری مطلوب
  • توانایی نگارش با لحن‌های مختلف در موضوعات و زمینه‌های مختلف

ضمن اینکه خلاقیت و توانایی نوشتاری در یک سبک خاص و ایده‌پردازی در آن نکته‌ای است که تولید کننده محتوای با کیفیت را از سایرین متمایز می‌کند.

تولید کننده محتوا یک نفر در چندین نقش متفاوت

شما می‌توانید یک همه فن حریف را در این نقش تصور کنید:

  • تولید کننده محتوا یک پژوهشگر است

در بیشتر موارد تولید کننده محتوا با زمینه‌ای که برای آن متن می‌نویسد  آشنایی کامل ندارد بنابراین نیازمند انجام تحقیقات از منابع مختلف برای اطمینان از تولید محتوایی بروز و منطبق با پیام‌های مد نظر صاحب کسب و کار است. به عبارتی یک تحقیق و پژوهش خوب مساوی است با تولید محتوایی خوب.

۲-تولید کننده محتوا یک طراح است.

زمانی که یک متخصص تولید محتوا، نوشتاری را برای صاحب کسب و کار و مشتری خود می‌نگارد، باید محتوای خود را به شکلی قالب بندی کند که کاملا برای خواننده شفاف و روشن باشد. قرار دادن هوشمندانه عنوان‌های فرعی، بالت‌ها، بولد کردن کلمات و ترفندهایی که به خوانده امکان تجربه‌ و درکی مطلوب از نوشتار را می‌دهد.

۳-تولید کننده محتوا یک کارشناس سئو است

یک تولید کننده محتوا دانش خوبی از سئو در حوزه بازاریابی محتوا دارد و چگالی مناسبی از کلمات کلیدی را در متن خود رعایت می‌کند. این چگالی شانس کسب رتبه‌های بالای محتوا در موتورهای جستجو را فراهم می‌کند.

۴-تولید کننده محتوا یک ویراستار است

متن تولید شده توسط نویسنده محتوا ویرایش یافته، روان و به قولی صیقل یافته است؛ بدون غلط‌های املایی و گرامری.

 

 

و در آخر اینکه تولیدکننده محتوا شریک کسب و کار در جهت موفقیت آن در فروش آنلاین محصولات و خدماتش است. چیزی بیشتر از یک کارمند یا پیمانکار. پس برای انتخاب فرد مناسب در این سمت، حتما موارد بالا را رعایت کنید.

 

من، آزاده عباسی به عنوان یک تولید کننده محتوای تخصصی که با اصول کپی رایتینگ هم آشناست،  همراه و شریک شما در سفر نوشتاری‌تان به دنیای اینترنت هستم. همراهی مجازی اما واقعی!

نظر شما

شانزده − 9 =